Cynk – jak wpływa na naszą skórę?

Ma ogromny wpływ nie tylko na stan naszego zdrowia, ale i na nasz wygląd. Cynk to ważny składnik diety oraz kosmetyków, dzięki którym codzienna pielęgnacja skóry może nam przynieść wiele wspaniałych efektów. W jaki sposób wpływa on na nasz wygląd?

Cynk to przede wszystkim cenne dla naszej skóry przeciwutleniacze. To dzięki nim skóra jest lepiej chroniona przed procesem starzenia się, to dzięki nim może się ona szybciej regenerować. Kosmetyki oraz suplementy diety z cynkiem są jednocześnie polecane tym, którym dokuczają problemy z trądzikiem. Suplementy diety oraz produkty zawierające większe ilości cynku mogą się tez okazać cennym wsparciem w walce z takimi problemami, jak łamliwe paznokcie.

Jeśli chcemy dłużej cieszyć się młodym wyglądem i zdrową skórą, nasza dieta koniecznie powinna uwzględniać obecność tych produktów spożywczych, które są doskonałym źródłem cynku. O jakie produkty chodzi? Ostrygi i krewetki to rewelacyjne źródła cynku, warto też sięgać po takie produkty, jak czosnek, sezam oraz migdały. Pomocne może się też okazać sięganie po dziki ryż, w którym obok cynku pojawia się wiele witamin z grupy B – kolejnych substancji, mających ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i na nasz wygląd.